Spor

Egzersiz Önerileri

Egzersiz Önerileri

Modern zamanlar hayatımızın daha pasif, daha az hareketli geçmesine neden oluyor. Bu nedenle gerek spor salonlarında gerekse sağda solda egzersiz yaparak vücudumuzu şekle sokmaya ve aldığımız fazla kalorileri vermeye çalışıyoruz. Özellikle zamanı kısıtlı olanlar için çeşitli egzersiz önerileri hazırladık. Bu hareketler ile vücudunuzu şekle sokabilir ve kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

1.Squat;

Squat hareketi vücut için çok sağlıklı fakat oldukça yorucu bir harekettir. Vücudumuzu çalıştırmak için en iyi hareket squat hareketidir ayrıca vücudunuza denge özelliği de kazandırır. Peki, bu hareket nasıl yapılır;

İlk olarak ayaklar omuz genişliğinde açılıp sırt dik pozisyona getirip, ağırlığı topuğa verilerek dizleriniz parmak ucunu geçmeyecek şekilde eğilmelisiniz. Bu hareketi günde 2 ya da 3 defa yaparsanız sizin yararınıza olacaktır.

2.Şınav;

Şınav çekerek hem kollarınıza, hem karın kaslarınıza, hem bacak baldırlarınıza hem de vücut direncinize katkıda bulunabilirsiniz. Gün içerisinde 100 şınav çekmeye çalışırsanız sağlıklı bir vücudunuz olur. Ancak kendinizi birden zorlamayın.

3.Ağırlık Kaldırma;

Vücudunuzu aşırıya kaçmadan ağırlık kaldırarak kas yapabilir, daha çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. ağırlık kaldırma hareketinde seviyeyi iyi ayarlayabilmek oldukça önemlidir. Bu nedenle bir antrenör eşliğinde çalışmanızı tavsiye ederiz.

4.Bisiklet Sürme;

Günün istediğiniz saatleri bisiklet sürerek bacak kaslarınız geliştirebilirsiniz. Bisiklet sürmek hem eğlenceli hemde kilo verdirici bir egzersiz yöntemidir.

5.Mekik Çekmek;

Mekik çekerek vücudunuzda ki karın kaslarını çok iyi bir şekilde geliştirebilirsiniz, bu hareketi önce yarım yapmaya sonra tam yapmaya çalışın. Mekik çekmek karın kasını en çok etkileyen harekettir ve göbek bölgesindeki yağların verilmesini de kolaylaştırır.

6.Yürüyüş Yapmak;

Gün içinde 1 saat veya daha fazla yürüyüş yapmalısınız, hem bacaklara, hem de metabolizmaya faydalı olacaktır.

Egzersiz yapmak vücuda eski kuvvetini kazandırır ve denge kabiliyetini artırır.

 

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

1 Yorum

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birdiyet.com 2017 Tüm hakları mahfuzdur. Bu sitede yer alan yazılar bilgi amaçlıdır, sağlık sorunları ile karşılaşmamak için lütfen doktorunuza başvurunuz.