Motivasyon

yemeğe başlamama, yemek yemeyi bırakmaktan daha kolaydır..

Motivasyon herkes için önemli bir araç. Hangi işi yapmak isterseniz isteyin bir motive ihtiyaç duymaktasanız. Peki zayıflamak için motivasyon kaynağınız nedir?

Sağlık Sorunları:

Kilo, aşırı kilo veya obezite insan sağlığı için büyük riskler teşkil etmektedir. Wikipedia sitesine göre:

Obezite, biriken fazla vücut yağının sağlık üzerinde olumsuz bir etkisi olabilecek seviyede çok olması nedeniyle kullanılan tıbbi bir durumdur. Bir kişinin ağırlığının kişinin boyunun karesine bölünmesiyle elde edilen bir ölçüm olan Vücut kütle indeksinde (VKİ) genel olarak indeksi 25 kg/m2 ila 30 kg/m2 ve üzeri olanlar obez olarak kabul edilirler. Bazı Doğu Asya ülkelerinde ise daha düşük değerler kullanılmaktadır. Obezite özellikle kalp rahatsızlığı, tip 2 diyabet, obstrüktif uyku apnesi, belirli kanser türleri ve osteoartrit gibi çeşitli hastalıkların olasılığını artırır.

Estetik Görünüm:

Kilo vermek isteyenler için en önemli motivasyon kaynaklarından biri tabiki estetik görüntüdür. Hem deride yaşanan sarkmalar, selülit problemleri hem de orantısız ve fazla vücut ölçüleri insanın kendisine olan özsaygısını yitirmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle aynaya baktığınızda kendi görüntünüzden memnun değilseniz zayıflamak için bir yöntem bulmayı denemelisiniz. Bu konuda en çok faydalanabileceğiniz araçlar zayıflama gayreti içerisine girmiş insanların öncesi/sonrası resimleridir. Siz de diyete başlamadan önce vücudunuzun son halinin resmini çekin ve bir daha bu şekilde olmayacağım diyerek zayıflama yoluna girin.

Alışveriş Yaparken Yaşanan Mutsuzluk

Vitrinlerde muhteşem kıyafetler görüyorsunuz ama sizin bedeninizi düşünmemişler. Ya da denediniz fakat daha kabinde fermuar patladı. Süper seri sonu indirimleri var ama mağazadan eli boş çıktınız. Neden: Çünkü zayıflamanız gerekiyor. Evet, insanın zayıflama konusunda en iyi motive olduğu yerlerden biri de mağazalardır. Özellikle çok beğendiğiniz o elbisenin zayıf birinin üzerinde görünüşünü fark ettikten sonra. Her ne kadar bu konu oldukça subjektif olsa da, yine de motive, motivedir. Hadi zayıflayalım!

Sizin motivasyon kaynağınız nedir?

Not: Bu videoyu da izlemenizi tavsiye ederim.