Spor

Göbek Eritme Hareketleri

Kadın erkek herkesin en büyük sorunlarından biri göbek bölgesinde oluşan yağ kitleleri. Bu nedenle göbek eritme hareketleri yapmak ve özellikle bu bölgedeki yağlanmadan kurtulmayı hepimiz istiyoruz. Aslında bu konu o kadar da kolay değil. Çünkü hareketsizlik nedeniyle göbek ve karın bölgelerindeki yağlar vücuda daha kolay adapte oluyor ve kurtulması biraz daha güçleşiyor. Sorunu ne kadar çabuk görür ve çare aramaya ne kadar hızlı başlarsanız göbek bölgenizdeki yağlardan da o kadar kolay kurtulabilirsiniz.

Eğer masa başı bir işte çalışıyor ve gün içerisinde çok fazla hareket etme imkanı bulamıyorsanız, gün içerisinde kendinize bazı molalar oluşturun ve iş yerinizde bile kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz göbek eritme hareketlerini yapın.

İş yerinde bile yapabileceğiniz göbek eritme hareketleri

  1. Göbek Eritme Hareketi

Öncelikle sandalyenize dik pozisyonda oturun. Arkanıza yaslanın ve kollarınızı sandalyenin kolçaklarına yerleştirin. Dizleriniz doksan derece açıyla yere dik olsun. Sonra sırayla her bir bacağınızı kendinize doğru çekin. Önce bir tanesini çekip tekrar yere bastıktan sonra diğerinizi burnunuza kadar ulaşabilecek şekilde kendinize çekmeye çalışın. Hareketin başlarında bacaklarınızı çok zorlamayın, zamanla çektiğiniz seviyeyi arttırmaya çalışın.

Bu hareket sırasında karnınızı içinize çekerek kaslarınızı sıkmaya çalışmalısınız. Bu sayede göbek bölgenizde bir toparlanma gerçekleşecektir.

  1. Göbek Eritme Hareketi

Ayağa kalkın ve dik durun. Karnınızı içeri çekerek ve dik duruş pozisyonunuzu koruyarak sandalyenize yavaşça oturun. Bu hareketi de birkaç kere tekrarlayın. Karın kaslarınızın zamanla hafiften sızlamasına izin verin.

Evde gerçekleştirebileceğiniz göbek eritme hareketleri

Herkes mekik çekmenin göbek eritmek için en etkili yöntemlerden biri olduğunu söyler. Evet mekik çekmek oldukça faydalıdır ancak yeterli değildir. Ayrıca mekik çekme hareketine başlamadan önce muhakkak ısınma hareketi yapmanızı tavsiye ederiz. Biz size daha farklı bir hareket önereceğiz.

Yerden 30-40 cm yüksekliğinde bir koltuğa ayaklarınızı koyun ve yere bakacak şekilde ellerinizin üzerinde durmaya çalışın. Çok kolay görünüyor değil mi? Ama lütfen önce bunu bir deneyin. Düz durmaya çalıştıkça karnınızdaki sızıyı hissedeceksiniz. Aynı zamanda kollarınızın da güçlenmesini sağlayacak oldukça pratik ve etkili bir zayıflama hareketidir.

Bu hareketleri yaparken aynı zamanda yoğurt ile göbek eriten diyet listemizi de uygulayabilirsiniz 🙂

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birdiyet.com 2017 Tüm hakları mahfuzdur. Bu sitede yer alan yazılar bilgi amaçlıdır, sağlık sorunları ile karşılaşmamak için lütfen doktorunuza başvurunuz.