Sağlık Spor

Bir Saatte Kalori Yakma Teknikleri

                Merhaba değerli takipçilerimiz bu konumuzda bir saatte en fazla kilo nasıl verilir, birlikte öğreneceğiz. Tabi burada bir anda kilo vermekten değil de en fazla kalori yakma teknikleri olduğunu görmüş olacağız ki, bu da bize en hızlı kilo verme egzersizlerinin neler olduğunu öğrenmemize olanak sağlayacak.

Bildiğimiz üzere kilo sorunu son dönemlerin en fazla gündemde olan konuların başında geliyor. Zira birçok insan obez olacağım korkusuyla yemek dahi yiyemiyor. Sadece obezlikte değil aslında bildiğimiz gibi şişmanlık birçok hastalığın tetikçisi, bu nedenle insanlar korkmakta da haklılar denilebilir. Bu nedenle günlük spor yapılamıyorsa bile basit egzersizlerin yapılması dahi çok önemli bir konu. Günümüzde birçoğumuz işimize ancak vakit ayırabilmemiz nedeniyle egzersizden uzak duruyoruz. Bazılarımız o kadar yoğun tempoda çalışıyor ki ailesi ve uyku da araya girince 24 saat çoğu zaman yetmiyor. Durum böyle olunca egzersize zaman ayırmakta çok mantıklı gelmiyor açıkçası… Ancak ileri yaşlarda vakit olsa bile sağlıklı bir vücut sahibi olmadıktan sonra hayatın bize zindan olması kaçınılmaz. Bu yüzden durum ne olursa olsun mutlaka günlük egzersiz yapmalıyız. İşte bu konuda tamda bunun için. Yani en az zamanla en fazla kalori yakılarak şişmanlığa nasıl savaş açılır birazdan beraber öğreneceğiz.

Konumuzu 10 başlıkta inceleyeceğiz ve 10 başlık sonrasında en fazla kalori yaktıran 10 egzersizi öğrenmiş olacaksınız.

İşte o egzersizler:
  1. Bir Saatte 228 Kalori: Bir saatte 228 kalori harcamak için hatha yoga yapmanızı öneriyoruz. Yoganın bu çeşidini yaparak bir saatte 228 kalori yakmanız mümkün…

 

  1. Bir Saatte 255 Kalori: Bir saatte 255 kalori yakmak için hafif bir yürüyüş yapmanız yeterli. İncelediğimiz kadarıyla 90 kilo bir insan saatte 3.2 kilometre yürüyerek 255 kalori yakabilir.

 

  1. Bir Saatte 273 Kalori: Bir saatte 273 kalori harcamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey 1 saat bowling oynamak. Bir saat sonra 273 kalori harcamış olacaksınız.

 

  1. Bir Saatte 364 Kalori: Bisiklet sürmek bazılarımız için ayrı bir zevktir. Ancak kalori yakmak istiyorsanız bisiklet sizin için aşk olabilir. Çünkü hafif tempolu bir bisiklet sürüşü bir saatte 364 kalori vermenizi sağlar.

 

  1. Bir Saatte 637 Kalori: Doğayı seviyorsanız bu maddemiz tamda sizin için. Sırt çantanız ile yapacağınız 1 saatlik doğa yürüyüşü ile 637 kalori vermeniz mümkün.

 

  1. Bir Saatte 683 Kalori: Ülkemizde gün gün kullanımı daha fazla artan bir tekerlekli ayakkabı var bildiğimiz üzere, evet bahsettiğimiz şey tam olarak Paten. Bir saatlik paten seansıyla 683 kalori yakabilirsiniz.

 

  1. Bir Saatte 819 Kalori: Merdiven çıkmak çoğumuzun canını sıkar hele ki uzun bir merdiven ise daha görür görmez söylenmeye başlarız. Peki ya koşarak merdiven çıkmanın sizden 819 kalori götürdüğünü bilseydiniz?

 

  1. Bir Saatte 892 Kalori: Bu maddemiz yüzme sevenler için. Zira 1 saat hızlı yüzerek tam 892 kalori vermeniz mümkün…

 

  1. Bir Saatte 937 Kalori: Bir saat tekvando yaparak 937 kalori yakmanız mümkün. Her ne kadar spora giren bir madde olsa da 937 kalori hatırı sayılır sayı…

 

  1. Bir Saatte 1074 Kalori: Evet 1 saatte 1000 kalori yakmak mümkün, hem de hiçbir alete ihtiyacınız yok. Dışarı çıkın ve yaklaşık 10 – 15 kilometre koşun. Bir saatlik koşunun ardından tam 1000 kalori yakmış olacaksınız.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

1 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.