Diyet Listeleri

15 Günde soda limon çayı ile kilo verin

Birçok insanda mucize gibi bir tesir oluşturan, son günlerin en hızlı zayıflama diyeti olarak tanınan 15 Günde soda limon çayı ile hızlı zayıflama kürü hakkında bir konu hazırlamak istedim.

İçeriğindeki soda, limon ve yeşil çay yardımıyla mucizevi tesirler yaratan ve hızlı zayıflamaya yardımcı olan bu kür son zamanlarda oldukça popüler. Doğal bir ürün olan ve herhangi bir yan tesiri bulunmayan soda (maden suyu), limon ve yeşil çay kürünün hazırlanması ve yapılması oldukça basit olduğundan zayıflamak isteyenler tarafından sıkça tercih ediliyor. Dukan birası olarak da anılan bu kürün içerisindeki ürünlerin her biri zaten zayıflamak isteyenlerin bildiği ve faydalandığı maddeler. 

Fazla kilo ve yağlarınızdan soda, limon ve yeşil çay ile kolayca kurtulma kürü: Dukan Birası

Limonun kilo vermeye etkisi

Limon bedende hücrelerin depoladığı yağı dışarı atma konusunda oldukça büyük bir güce sahip. Hem de içerisinde bolca mevcut C vitamini yardımıyla enerji artışı da sağlıyor ve yağ yakılmasını hızlandırıyor.

Sodanın kilo vermeye etkisi

Sodayı genellikle çok yedikten sonra kullanmamızın nedeni metabolizmayı hızlandırarak hazımsızlığı gidermesidir. İçinde tespit edilen mineraller yardımıyla kilo vermeye ve sindirim düzeneğinin düzgün bir biçimde işlevini gerçekleştirmesine yardımcı olur. Her ne kadar biz burada soda olarak kullansak da siz kür hazırlarken doğal maden sularını tercih ederseniz içerisinde yer alan mineraller sayesinde çok daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Yeşil çayın kilo vermeye etkisi

Yeşil çayın en büyük özelliklerinden biri vücudun ihtiyaç duyduğu birçok mineralleri karşılamasıdır. Polifenol isminde bitkisel bir bileşen yardımıyla antioksidan ve hızlı yağ yakıcı bir özelliğe sahiptir. Yeşil çayın zayıflamaya faydaları birçok bilimsel incelemede kanıtlanmıştır.

15 Günde soda limon çayı ile hızlı bir şekilde zayıflamak için ne gerekiyor

  • Yarım limon,
  • 1 şişe maden suyu (soda),
  • Yarım litre kaynamış su
  • 2 tatlı kaşığı yeşil çay

 

15 Günde soda limon çayı ile hızlı zayıflama kürü nasıl hazırlanır?

Kaynattığımız suyun içerine tercihen iki tatlı kaşığı yeşil çay (arzu ederseniz sallama çay da kullanabilirsiniz ancak bu durumda 3-4 poşet kullanmanız da fayda var) ekliyoruz, 15-20 dakika çayımız demlendikten sonra yarım limonun suyunu çayın içerisine sıkın ve kabuğuyla birlikte sıktığımız limonu da çaya katalım. Biraz soğuduktan sonra bir şişe maden suyunu ekleyerek zayıflama kürümüzü hazırlamış olacağız.

Hızlı zayıflama kürü nasıl kullanılmalı

Hazırladığınız kürü kış mevsimindeyseniz dolaba koymanıza lüzum yok ama isterseniz yaz aylarında dolapta saklayabilirsiniz. Oda ısısında öğünlerinizden 30 dakika önce bir bardak içmeniz idealdir. Düzenli kullanımda size oldukça faydalı olduğunun farkına varabilirsiniz.

Not: Soğuk havalarda içine koyabileceğiniz bir dilim zencefil bağışıklığınızı da arttıracak ve yağ yakımınızı ekstradan hızlandıracaktır.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

3 Yorumlar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.