Diyet Listeleri

15 Günde soda limon çayı ile kilo verin

Birçok insanda mucize gibi bir tesir oluşturan, son günlerin en hızlı zayıflama diyeti olarak tanınan 15 Günde soda limon çayı ile hızlı zayıflama kürü ile ilgili bir konu hazırlamak istedim.

İçinde tespit edilen soda, limon ve yeşil çay yardımıyla mucizevi tesirler yaratan hızlı zayıflatan kür son zamanlarda oldukça popüler. Doğal bir ürün olan ve herhangi bir yan tesiri bulunmayan soda (maden suyu), limon ve yeşil çay kürünün hazırlanması ve yapılması oldukça basit olduğundan zayıflamak isteyenler tarafından sıkça tercih ediliyor.


Fazla kilo ve yağlarınızdan soda, limon ve yeşil çay ile süratli şekilde kurtulma kürü

Limonun kilo vermeye etkisi

Limon bedende hücrelerin depoladığı yağı dışarı atma konusunda büyük tesire sahiptir. Hem de içerisinde bolca mevcut C vitamini yardımıyla enerji artışı sağlar, yağ yakılmasına imkân sağlar.

Sodanın kilo vermeye etkisi

Sodayı genellikle çok yedikten sonra kullanmamızın nedeni metabolizmayı hızlandırarak hazımsızlığı gidermesidir. İçinde tespit edilen mineraller yardımıyla kilo vermeye ve sindirim düzeneğinin düzgün bir biçimde işlevini gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Yeşil çayın kilo vermeye etkisi

Yeşil çayın en büyük özelliklerinden biri vücudun ihtiyaç duyduğu birçok mineralleri karşılamasıdır. Polifenol isminde bitkisel bir bileşen yardımıyla antioksidan ve süratli yağ yakma özelliğine sahiptir. Yeşil çay kürü tesiri birçok bilimsel incelemede kanıtlanmıştır.

15 Günde soda limon çayı ile süratli zayıflama kürü için ne gerekiyor

  • Yarım limon,
  • 1 şişe maden suyu (soda),
  • Yarım litre kaynamış su
  • 2 tatlı kaşığı yeşil çay

 

15 Günde soda limon çayı ile süratli zayıflama kürü hazırlanışı

Kaynattığımız suyun içerine tercihen iki tatlı kaşığı yeşil çay (arzu ederseniz sallama çay da kullanabilirsiniz ancak bu durumda 3-4 poşet kullanmanız da fayda var) ekliyoruz, 15-20 dakika çayımız demlendikten sonra yarım limonun suyunu çayın içerisine sıkın ve kabuğuyla birlikte sıktığımız limonu da çaya katalım. Biraz soğuduktan sonra bir şişe maden suyunu ekleyerek süratli zayıflama kürünü hazırlamış olacağız.

Hızlı zayıflama kürü nasıl kullanılmalı

Hazırladığınız süratli zayıflama kürünü dolaba koymanıza lüzum yok ama isterseniz yaz aylarında dolapta saklayabilirsiniz. Oda ısısında öğünlerinizden 30 dakika önce bir bardak içmeniz idealdir. Düzenli kullanımda size oldukça faydalı olduğunun farkına varabilirsiniz.

Not: Soğuk havalarda içine koyabileceğiniz bir dilim zencefil bağışıklığınızı da arttıracak ve yağ yakımınızı hızlandıracaktır.

Yazar Hakkında

Diyetisyenim

2 Yorumlar

Yorum Yap