Diyet Listeleri

Yoğurt İle Göbek Eriten Diyet Listesi

Fazla kilolarıyla ve özellikle göbeğiyle başı dertte olan hemen herkesin kolayca yapabileceği yoğurt ile göbek eriten diyet listesi; hem göbek eritme de yardımcı olacak hem de uygulayanların sağlıklarına sağlık katacaktır.

Yoğurt eski çağlardan beri şifa ve güzellik kaynağı olarak bilinir. Özellikle ülkemizde her mevsim, her öğün severek tüketilen ve birçok kişinin baş tacı olan bir besin kaynağıdır. Hem sindirim sistemine hem de bağışıklık sistemine birçok faydası olan yoğurt; kışın vücudu soğuk algınlıklarına karşı korurken, yazın ise ferahlık ve enerji verir. Hatta güzellikleri ve incelikleriyle göz dolduran Akdeniz kadınlarının bir sırrının da yedikleri bol miktarda ki yoğurt olduğu bilinir. Yoğurt yemek artık; sadece güzel ve ince olmanın sırrı değil, göbek eritme yolları arasında da yer alıyor.

Şifa Kaynağı Yoğurt

Yoğurdun içerisinde bulunan; B12, çinko, iyot, fosfor ve potasyum vücuda enerji ve kuvvet verir. Ayrıca yoğurtta bolca bulunan D vitamini ve kalsiyum ise özellikle; kemik erimesinin hızlandığı menopoz öncesi dönemde tüm kadınlar için çok önemlidir. Birçok uzman 30 yaşından itibaren her kadının günde 2 kâse yoğurt tüketmesini öneriyor.

Göbek eritme diyeti için yoğurtta bulunan bu kalsiyum önemli bir iş görüyor. Tabii ki kullanılan yoğurdun ev yapımı yoğurt olması hem diyete daha fazla lezzet katacak hem de göbek eritme hızını arttıracaktır.

Yoğurt İle Göbek Eriten Diyet Listesi

Kahvaltı: Yoğurt ile göbek eritmeyi hedefleyen bu diyette ilk olarak sabah bir bardak ılık limonlu su içilmesi tavsiye edilir. Böylece sabaha daha enerjik ve ferah başlanılabilir. Hemen ardından bir kâse yoğurt ve şekersiz 1 fincan çay tüketilebilir.

Ara Öğün: Ara öğünde kişi istediği bir meyveyi yoğurdun üzerine doğrayarak tüketebilir, bu hem lezzetli olacak hem de kişiye enerji verecektir.

Öğle Yemeği: Öğle yemeğinde 1 kâse yoğurt; taze yeşilliklerle hazırlanmış az zeytinyağlı, az tuzlu ve bol limonlu bir kâse salatayla birlikte yenebilir.

Ara Öğün: 6 adet çiğ badem veya 6 adet çiğ fındık (kavrulmamış) ve yanında 1 fincan şekersiz bitki çayı

Akşam Yemeği: 1 ince dilim kepek ekmeği ve 1 kâse yoğurt

Yoğurt ile göbek eriten diyet; orta zorluk derecesinde bir diyettir ve yapılmadan önce iyi bir konsantre ve kararlılık gerektirebilir. Kişi bu diyeti yaparken giyeceği birbirinden şık ve güzel giysileri düşünebilir ve motive olabilir. Ayrıca kolesterolü yüksek olan kişiler ve böbrek hastaları göbek eritme diyeti uygularken dikkatli olmalıdır çünkü yoğurdun kalorisi yüksektir ve böbrek hastalarının fazla yoğurt tüketmeleri sağlık açısından zararlı olabilir. Ama uygulandığında göbeğinden şikâyetçi herkesin kısa sürede bu şikâyetinden kurtulacağı kesin.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

2 Yorumlar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.