Diyet Listeleri

Ünlülerin Yaptığı Diyetler

Ünlülerin Yaptığı Diyetler

 

Ünlü isimler kişilik özellikleri ve sanatlarıyla dikkat çektiği gibi yaşantılarıyla da dikkat çekiyor. Hayatımızın bazı alanlarında ünlüleri örnek alırız. Bunlardan birisi de zayıflama konusundadır. Peki ünlülerin yaptığı diyetler nelerdir, hangi ünlü isim nasıl kilo verdi, hangi diyetleri tercih ediyor, nasıl bir zayıflama planı uyguluyor ?

 

Bazen yaz mevsiminin yaklaşması bazen de düğün, davet, doğum günü gibi özel günler kadınların diyet kararı almalarında etkili olmaktadır. Diyet telaşında sizlere yol gösterecek ünlü isimlerin uyguladıkları zayıflama listelerini sizler için derledik. Ünlülerin yaptığı diyetler arasında en çok öne çıkanlar;

Türkan Şoray Diyeti

Yeşilçamın efsane oyuncularından olan ve güzelliğiyle Türk kadınlarının beğendiği ve örnek aldığı isimlerden olan Türkan Şoray çok sıkı olmayan bir diyet programı uyguluyor. Güzel isim günlük olarak yürüyüş yapmaya özen gösterdiğini söylüyor. Sıklıkla Belgrat Ormanı’nda yaklaşık 7 km yürüyor. Şoray, zayıflamayı sadece kilo olmak olarak görmüyor. Aynı zamanda sağlıklı bir şekilde zayıflamayı önemsiyor. Sabahları cornflex ve süt yiyor, sade kahve içiyor. Öğle yemeklerinde ise kızarmış kepek ekmekle beraber bol miktarda salata ve meyve yiyor. Akşamları hafif bir öğün seçerek balık ve salatayı tercih ediyor. Ara öğün olarak sade kahve ve meyve tüketiyor. Bunları uygulayarak ünlü oyuncu aylık 5-6 kilo verdiğini söylüyor.

 

Nükhet Duru Diyeti

Şimdiye kadar pek çok diyet listesi denediğini ve netice alamadığını dile getiren Nükhet Duru, doğru çözümü Montignac yaparak bulduğunu ifade ediyor. Ünlü sanatçı bu yöntemle proteinle karbonhidratı karıştırmadan yiyor. Bu diyet yönteminde etle makarna, tavukla patates beraber tüketilmiyor. Bu yöntemi uygulayarak 3.5 ayda 12 kilo verdiğini söylüyor.

 

Beyonce Diyeti

Güzelliği ile dikkat çeken ünlü yıldız limon diyetiyle zayıflıyor. Hazırladığı özel bir içecekle fazla kilolarını veriyor. 1 litre limonatanın içerisine limon suyu, şeker, soda, akçaağaç şurubu ve bir miktar kırmızı biber koyan yıldız, bu içeceği gün içerisinde tüketiyor. Bu içecekle ayda 10 kiloya kadar verdiğini söylüyor.

 

Beverly Hills Diyeti

Ünlü ismin diyeti biraz açlık orucuna benziyor diyebiliriz. Hills, 10 gün sadece meyve yiyor. Bu şekilde detoks yaptıktan sonra diğer günlerde yavaş yavaş protein ve karbonhidrat almaya başlıyor. Bu diyetle ayda 8 kiloya kadar vermenin mümkün olduğunu söyleyen Hills, tek dezavantajının ishal gibi sorunlar olduğunu söylüyor.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birdiyet.com 2017 Tüm hakları mahfuzdur. Bu sitede yer alan yazılar bilgi amaçlıdır, sağlık sorunları ile karşılaşmamak için lütfen doktorunuza başvurunuz.