Diyet Listeleri

Elma diyeti ile nasıl kilo verilir?

Hızlı zayıflarken aynı zamanda sağlığı korumak oldukça önemlidir. Bu nedenle insanın sağlık sorunları yaşamasına neden olmayacak diyetler ile kilolarını vermesi gerekir. Elma diyeti ile zayıflama da sağlıklı kilo verme yöntemlerinden bir tanesidir.

Doğru diyet seçimi

Diyet yaparken en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında sağlığınızın ve vücut dengenizin zarar görmemesi gelir. Bu yüzden diyet sırasında “hiç yememek” yerine doğru şekilde beslenmeyi seçmelisiniz.

Bu nedenle de şok diyet olarak tanınmış tek gıda ile beslenme yöntemlerinden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bu diyetler insan sağlığı açısından oldukça tehlikeli olabiliyor. Tek gıda ile beslenmek vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri ve vitaminleri almanıza engel olarak sağlığınızı etkileyecektir. Şok diyetlerin uzun süre yapılması kesinlikle vücuda zarar verir. Maksimum 1 hafta uygulanması tavsiye edilen diyetlerden uzak durmanız oldukça önemlidir.

 

Diyete başlamadan önce kesinlikle bir not defterine 3 gün süresince tüm öğünlerde tükettiğiniz gıdaları not alın. Daha sonra beslenme alışkanlıklarınız ile yüzleşin. Diyete başlamadan bunu yapmanız diyet yaparken kilo verme azminizi de diri tutacaktır.

 

Vermek istediğiniz kilo 5 kg ve daha üstünde ise kesinlikle dikkatli bir şekilde diyet yapmanızı ve kilo verme sürenizi zamana yaymanızı tavsiye ederiz. Diyet yaparken kesinlikle spor yapmayı unutmayın bu vücudunuzun verdiğiniz kilolara uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

 

Elma diyeti nedir?

Vitamin tarafından oldukça zengin bir meyve olan elma aynı zamanda içinde barındırdığı bazı elementler sayesinde yağ yakımına yardımcı oluyor. Bu özelliği sayesinde kilolardan daha kolay bir şekilde kurtulmaya yardımcı olurken, sağlıklı kalmanızı da sağlıyor.

 

Elma diyeti nasıl yapılır?

Bu diyeti gerçekleştirmek isteyenler için bazı önemli maddeler var. Diyetin işe yaraması amacıyla kararlı olmanız bunların en önemli olanlarından biri.

Yemek sonrasında meyve tüketmek kilo almanızı sağlar bunun nedeni meyvelerin lif bakımından zengin yapıya sahip olmalarıdır.  Kilo almak isteyenlerin öğünlerden önce veya o öğün sırasında meyve tüketmesi oldukça yararlı olacaktır.

Diyeti doğru şekilde gerçekleştirmek için lif tarafından çok zengin bir meyve olan elmayı yemeklerden 15 dakika önce tüketmeniz gerekir. Bu şekilde elma size tokluk hissi sağlayacak ve daha çabuk doyuracaktır. Elma diyeti uygulayarak 1 aylık bir süreçte 10 kilograma kadar zayıflamanız mümkün.

 

Olağan kilonuza ulaştığınızı düşündüğünüzde diyeti bir seferde kesmek tekrar kilo almanıza sebep olabilir. Bu yüzden diyeti azaltarak bırakmanız gerekir. Her öğün uyguladığınız programı zamanla 1 öğün uygulayarak 1 hafta sonra bırakmanız kilo almanıza engel olacaktır.

 

Sağlıklı şekilde zayıflama hedefiyle kesinlikle doğal yöntemler tercih etmeniz, ilaç gibi kimyasal ürünleri kullanmamanız oldukça önemlidir. Piyasada satılan ilaçların insan vücudunun muhteşem ahengine zararı olduğu ve kilo vermenizi sağlasa bile zamanla büyük sıkıntılara yok açabileceği uzmanlar tarafından sık sık vurgulanıyor. Sağlıklı zayıflamanın en önemli şartlarından biri doğru beslenme diğeri de aktif yaşamdır. Bu nedenle yemek düzeninizi doğru bir biçimde ayarladıktan sonra muhakkak spora zaman ayırın.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birdiyet.com 2017 Tüm hakları mahfuzdur. Bu sitede yer alan yazılar bilgi amaçlıdır, sağlık sorunları ile karşılaşmamak için lütfen doktorunuza başvurunuz.