Diyet Listeleri

Basen Eriten Diyet

Özellikle kadınların fazla kilolarından kurtulmak için diyet yaptıklarında bir türlü kurtulamadıkları kısım; kalça ve basen bölgesi oluyor. Fakat basen eriten diyet ile bu sorununuzdan kurtulup oldukça fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Basen Bölgesi

Zayıflama adına birçok insan farklı diyet yöntemleri uyguluyor ve ideal kilosunu yakalamaya çalışıyor. Fakat ne kadar kilo verilirse verilsin birçok kişinin ağzından “basenlerim bir türlü gitmiyor” cümlesi duyulabilir. Vücutta ki diğer bölgelerden farklı olarak; basen bölgesinde ki fazlalıkları ancak yağ yakıcı özelliği olan besin ve içeceklerle ve egzersizlerle eritebiliriz. Eğer basen bölgesinde yer alan fazlalıklardan kurtulmak isteniyorsa basen eriten diyet ve egzersiz sırları şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelikle yağ yakıcı özelliği olan; tarçınlı zencefil, yeşil çay ve taze naneli ılık limonlu su özellikle sabah ve gün boyu sıkça tüketilmelidir.
  • Mutlaka daha hareketli bir yaşama geçilmeli ve spor, egzersiz için vakit ayrılmalıdır.
  • Basen eriten diyet listesi tam olarak uygulanmalı, diyet ve kilo vermek için kararlı olunmalıdır.
  • Karbonhidrat tüketimi basenlerde ki fazlalıkların ilk sebeplerindendir bu yüzden karbonhidrat tüketimi yavaş yavaş azaltılmalı ve minimuma indirilmelidir.
  • En az 2,5 litre su tüm güne yayılarak içilmelidir.
  • İnternette ki çeşitli sitelerden bulunacak olan basen eritme hareketleri belirlenmeli ve gün içerisinde en az 2-3 kez yapılmalıdır. Ayrıca en az yarım saat yürüyüş veya plates ile diyete destek olunmalıdır.

Bu tavsiyeler ve verilecek olan basen eriten diyet listesine uyularak kişi basenlerindeki fazlalıklardan kurtulabilir.

Basen Eriten Diyet Listesi

Daha önce de belirtildiği gibi basen eriten diyette güne iyi bir yağ yakıcı ile başlamak ve gün boyu bu yağ yakıcıları tüketmek çok önemli. Sabah kalkınca kahvaltıdan en az yarım saat önce 1 bardak ılık limonlu naneli su veya 1 dilim limon veya tarçın eklenmiş yeşil çay kişiye hem enerji verecek hem de yağ yakılışını hızlandıracaktır.

Sabah Kahvaltısı: 1 adet meyve ve 1 bardak sütle tatlandırılmış 4 kaşık yulaf ezmesi veya 2 dilim tam tahıl ekmekle yapılmış tost yanında 1 adet haşlanmış yumurta ve yeşilliklerle tüketilebilir,

Ara Öğün: 1 adet yeşil elma (veya incir, üzüm, muz dışında tercih edilen başka bir meyve)

Öğle Yemeği: 1 dilim tam tahıllı ekmek ve arzu edilen sebzelerle pişirilmiş bir kâse çorba ve bol yeşillikli az yağlı, az tuzlu ve bol limonlu salata istenirse 1 kase yoğurtta eklenebilir,

Ara Öğün: 8 adet çilek veya 1 adet yeşil elma,

Akşam Yemeği: 200 gram ızgara et (beyaz veya kırmızı) 1 dilim tam tahıllı ekmek, bol yeşillikli az yağlı, az tuzlu ve bol limonlu salata.

Bu diyet listesini farklı varyasyonlarla deneyebilir, ve azimle uyguladığınızda sonuç alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birdiyet.com 2017 Tüm hakları mahfuzdur. Bu sitede yer alan yazılar bilgi amaçlıdır, sağlık sorunları ile karşılaşmamak için lütfen doktorunuza başvurunuz.