Diyet Listeleri

17 Gün Diyeti İle Kilo Verme

17 Gün Diyeti İle Kilo Verme

Obezite sorunları ile yüzyıllardan beridir en büyük savaşı veren ülke Amerika’dan ithal edilmiş olan ve de kısa sürede kilo verdiren mucizevi bir diyet kitabı yayınlandı. Yeni bir yaşam vadeden Doktor Mike Moreno’nun yeni yayınlanan ’17 Gün Diyeti’ (The 17 Day Diet) kitabı ile yalnızca 17 günde çok fit bir görüntü elde etmenin püf noktalarını anlatacağız.

17 Gün Diyeti, belli bir reçete ile sizi genel bir disiplin programı içine alıyor ve yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayan metabolizma seviyesini inanılmayacak derecede hızlandırarak çok kısa zamanda zayıflamanızı garanti ediyor. Bu reçete yıllardan beri tanınan ‘kibrit kutusu’ kavramlarından çok daha farklı. Mideyi aç bırakmadan sadece belirli besin gruplarının yerlerini değiştirerek metabolizma hızınızı düşürmeden zayıflatıyor.

17 Gün Diyetinin mantığında 4 adım bulunur. Diyetin ilk adımı ‘hızlandırma’, ikinci adımı ‘hareketi arttırma’, üçüncü adımı ‘varış’, son adımı ise ilk 3 adımın bir bileşkesi. 17 gün diyetinin ilk adımı olan hızlandırma aşamasında adı üzerinde metabolizmayı olağanüstü hızlandırıyor. Bunu uzun bir yolculuğa çıkmadan evvelce arabanın kontağını çevirmek ve marşa basmak gibi düşünebilirsiniz. Gideceğiniz, varmayı hayal ettiğiniz yol ise vermeyi planladığınız kilolardır. Tabi bunu gerçekleştirebilmek için öncelikle arabaya binmek yani o niyete girmek gerekmektedir. Diyetin ikinci adımı olan harekete geçmek arabayı ileri sürme adımıdır.

İlk iki adımdaki verdiğiniz kilolara hayret edeceksiniz. Üçüncü adımda vermeyi planladığınız kilolar bir hayli azalmıştır. Son adımında ise artık verdiğiniz kiloları muhafaza seviyesine geçebilirsiniz.

17 Gün diyeti ile beklediğiniz netice 4 ile 6 kilo arasında değişmektedir. Sadece 17 gün içerisinde bu kiloları verdiğinizde çok kısa bir süre sonucunda sağlıklı ve fit bir görüntüye kavuşmanın mutluluğuna erişeceksiniz. Tabi bu amaçla diyetin yanı sıra bir de 17 dakikalık egzersiz bulunmaktadır. Bu videoları da kitabın yanında verilen egzersiz videoları ile basitçe halledebilirsiniz. Unutmayın hareket olmadan yağlar yakılmaz.

17 Gün Diyetinde neler yeniyor?

17 Gün Diyetinde her gün vücudun gereksinimini olan ana gıdaları (karbonhidrat, yağ ve protein) sadece almanız gereken toplam miktarı sınırlandırarak tüketebileceksiniz. Bu sayede hiçbir gıda grubundan mahrum kalıp sağlığınızdan olmazsınız. 17 gün diyeti süresince yasak olan ana gıdalar; doğal olarak kızartma türleri, zayıflamanın en büyük düşmanı olan şekerli gıdalar ve işlenmiş gıdalardır. Bunların yanı sıra meyve, hindi eti, yumurta, sebze gibi yararlı gıdaları ise bolca tüketebilirsiniz.

Gelelim 17 Gün Diyetinin adımlarında neler yenileceğine:

  1. Aşama

Kahvaltıda az yağda en az 1 yumurta, yeşil çay,

Ara öğünde meyve (örneğin üzüm),

Öğlen ton balıklı ya da ızgara tavuklu bol yeşillikli ve ekşili bir salata,

Akşam haşlanmış sebzeler ile desteklenmiş ızgara tavuk ya da balık ve yine yeşil çay.

  1. Aşama

Kahvaltıda az şekerli ve yağlı kurabiye (esmer undan yapılmış olması tercih sebebi) yanında yeşil çay, Ara öğünde şeftali,

Öğlen tavuklu salata, sadece esmer pirinç ile pişirilmiş az yağlı pilav, meyveli yoğurt,

Akşam haşlanmış sebzeli ızgara balık.

  1. Aşama

Kahvaltıda tam buğday ekmeğiyle yapılmış bir tost, 1 haşlanmış yumurta, yeşil çay,

Ara öğünde yine şeftali,

Öğlen ızgara yağsız tavuk eti, bol limonlu az yağlı çoban salata, kepek veya tam buğday ekmeği ve meyve,

Akşam haşlanmış sebzeli ızgara balık ve yeşil çay.

  1. Aşama

Kahvaltıda az yağda en az 1 yumurta, yeşil çay,

Ara öğünde üzüm,

Öğlen ızgara balık ve yeşil çay,

Akşam çoban salata, fırında yağsız patates ve yeşil çay.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birdiyet.com 2017 Tüm hakları mahfuzdur. Bu sitede yer alan yazılar bilgi amaçlıdır, sağlık sorunları ile karşılaşmamak için lütfen doktorunuza başvurunuz.