Blog

Zayıflamaya Karar Verebilmek

kilo vermeye karar vermek

kilo vermek

Evet, kilo vermek kolay bir süreç değil. Herkes için çeşitli zorlukları olan ve kendince bir planlama ile yürütülmesi gereken bir süreç. Ama bu yola çıkarken yanınızda bir destek, yol gösterici varsa şanslılardansınız demektir.

Destek demek size gerektiğinde dur demeyi bilen biri demektir. Hem yemenizi hem de sağlığınızı kontrol edebilecek ve sizin de bu konuda kırılmayacağınız birinin varlığı oldukça önemlidir. Ama eğer desteğiniz yoksa o zaman kendi kendinize destek olabilecek güce sahip olmalı ve kendinizi motive edebilmelisiniz.

Hiçbir zaman zayıflamak için geç değildir. 1 kilonun bile önemi var. Düşünün pazardan aldığınız bir kilo patatesi taşırken bir müddet sonra eliniz, kolunuz ağrıyor değil mi? Peki ya kendi vücudunuzdaki fazlalıklar? Onlar da size yük oluyor ama fark etmekte zorlanıyor veya görmezden geliyoruz.

Biz millet olarak zevk için yemek yiyoruz acıktığımız için değil!

Genelde sofrada gözümüzü doyurmaya çalışıyoruz karnımızı değil!

Bu nedenle öncelikle kararlar almanız gerek. Nelerden vazgeçeceğinizi, neyin sizi olmanız gerekenden daha fazla kilolu haline getirdiğini ve kendinize nasıl bir gelecek çizmek istediğinizi, şimdi şu saniyede belirlemelisiniz. Ve aldığınız kararları uygulamaya pazartesi değil, bugün başlamalısınız.

nothing tastes better than looking good

hiçbir yiyeceğin tadı aynada kendinizi güzel görmekten daha iyi değildir!

Kilo vermek mi istiyorsunuz?

Doktora gidin >> Endokrin tahlillerinizi yaptırın. >>

  • kilo almanıza neden olan bir sağlık sorununuz var ise tedaviye başlayın,
  • herhangi bir sağlık sorununuz yok ise zayıflama çalışmalarına başlayın.

Zayıflamak için ne yapmalı?

Diyet, elbette. Spor, muhakkak. Hayatını düzene sokmak mutlaka.

Kilo vermek kısa süreli bir işlem değildir. Tabi sadece birkaç kilo fazlanız varsa o başka. Ama bu konuda öncelikli olan sağlıklı beslenme yollarını öğrenmek ve uygulamak. Doğru spor aktivitelerini hayata adapte edebilmek ve hayat düzeninizi ideal biçime çevirebilmek.

Zevklerinizi yeniden oluşturmalı ve doğru kelime olmasa da “kendinizi update etmelisiniz!”

Kilo vermek maceranızda sizin için çeşitli diyet alternatifleri, yardımcı olabilecek içecekler, sportif faaliyetler ve alternatif tıbba dair makaleler yayınlamak amacıyla hayata soktuğumuz bu site ile yanında bir desteği olmayanlara “ben burdayım” deme düşüncesindeyiz. Yağlarınızı geride bıraktığınız, kaslarınız ile bir üst seviyeye yükseldiğiniz ve en önemlisi kendinizi mutlu hissettiğiniz bir bedeniniz olsun istiyoruz.

Umarım hep birlikte başarılı bir biçimde kilo verebilir ve dilediklerimize kavuşabiliriz. Bu konuda ihtiyaç duyduğunuz motivasyon için yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Sağlıklı günler temennisi ile.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

1 Yorum

  • […] Elbette ki kilo verme süreci her ne kadar zor olsa da bir ömür şekerli yiyeceklerden mahrum olmak kadar zor değildir. Ya da merdiven çıkarken nefesinizin yetmiyor oluşu sizi zamanla daha fazla rahatsız edecektir. Bu nedenle zayıflayabilmek için birinci şartı yerine getirebilmeli yani zayıflamaya karar verebilmelisiniz! […]

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birdiyet.com 2017 Tüm hakları mahfuzdur. Bu sitede yer alan yazılar bilgi amaçlıdır, sağlık sorunları ile karşılaşmamak için lütfen doktorunuza başvurunuz.