Blog

Erkeklerde göbek eriten diyet işe yarar mı ?

Göbek sorunu erkeklerin yüzde sekseninde vardır. Bu nedenine bir çok kadın gibi erkeklerde göbek eriten diyet arayışına girmektedir. Zayıflamanın yolunun biraz aç kalıp, fiziksel aktiviteyi artırmak olduğunu sanırım bilmeyen yoktur.

Peki sizce erkeklerde göbek eriten diyet işe yarar mı ?

Yoksa bu tür diyetler sadece aç kalmaya mı yarıyor ?

Garip ama gerçek şu ki aç kalındığında fazla yerlerden kilo gitmiyor, tam tersine yağları eritmede ve eklemleri korumada büyük rolü olan kaslardan gidiyor.

Bir diyet başarılı şekilde uygulandığında kilo veriliyor ama kilolar, baldırlardan, yanaklardan ve kol çevresinden gidiyor. Göbek yine aynı kalıyor.

Diyet ile göbeğin gitmesi için yüzme ve yürüme gibi sporların aktif şekilde yapılması şart. Aksi halde tek başına diyet yapmayla kilo azalıyor ama göbek yerinde duruyor.

Mutlaka günlük yaşamın daha aktif olması ve sporun düzenli yapılması lazım. Yorulmadan kilo vermek imkansız. Yani erkekler göbek eritmek için laktik asit sancısını çekmek zorundalar.

Bu arada sırf kilo vermeye odaklı diyetlerin insanın başına türlü türlü dertler açtığını da söylemek isterim. Başta kansızlık olmak üzere, kalp hastalıkları, tiroid fonksiyonlarında bozukluklar veya başka çeşit rahatsızlıklar uzun süreli diyetlerin arkasından beliriveriyor.

Bunun yerine ciddi beslenme kuralları ve taviz verilmeyecek şekilde uygulanan spor saatleri gerekiyor. Yani canınız sıkıldığında yürümek değil, günün belli saati her gün yürümek gerekiyor. Veya bir ölüm diyetini bir süre uygulamak değil, ciddi beslenme stratejisi geliştirmek gerekiyor.

Yemek yeme hızının yavaşlatılması ve televizyonda bir şeyler yiyip içme alışkanlığının bırakılması, kilo vermeye bir çok ölüm diyetinden fazla yardımcı olur.

Yemeğe başladıktan 20 dakika sonra doyma gerçekleşir. Porsiyon porsiyon götürseniz de bu böyledir, azar azar yeseniz de bu böyledir. Bu nedenle yavaş yemek hem sindirimi kolaylaştırır hem de daha az yemenizi sağlar.

Televizyon karşısında insan ne yediğini kontrol edemez. Hele de bu kuru yemiş veya abur cubur ise kontrol daha da zordur. Bu nedenle tabağa çerezi az miktarda koymak lazım.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Birdiyet.com 2017 Tüm hakları mahfuzdur. Bu sitede yer alan yazılar bilgi amaçlıdır, sağlık sorunları ile karşılaşmamak için lütfen doktorunuza başvurunuz.