Obezite

Biberiye ile zayıflama

Biberiye uzun yıllardan beri bir baharat ve önemli bir tıbbi bitki şeklinde kullanılmaktadır. Almanya’da sindirim sistemi ve metabolizmayı hızlandırıcı olarak biberiyeye başvurulmaktadır. Nestle Araştırma Merkezinin fareler üstünde yaptığı bir çalışmaya göre biberiyenin kilo alımını engellediği meydana çıkmıştır. Lipaz, bedenin yağları kıran enzimidir. Biberiye içerisinde bulunan etkin maddeler vücuttaki lipaz enzimini aktive ederek yağ hücrelerinin yakılmasını sağlar.
Biberiyeyi direk bitki halinde kullanabileceğiniz gibi piyasada bulunan biberiye ekstraktlarını da satın alabilirsiniz. Ekstraktı şu şekilde kullanabilirsiniz:

 

Her gün en fazla 3 defa 400 mg biberiye ekstraktı tableti alın. Bu sayede gün boyunca tokluk hissi olacaktır. Her gün dengeli, düşük kalorili, yüksek protein içeren bir beslenme modeli uygulayın. Öğünlerinizi zamanında yer, her gün biberiye tableti alırsanız fark edeceksiniz ki öncekinden daha az yemek tüketiyorsunuz. Dolayısıyla daha az kalori alımı olacak. Bu işlemlerin yanı sıra haftada en az 4 kez olmak üzere en az 30 dakika egzersiz yapın.
Yeterli ve daha az yemeyle beraber gerçekleştireceğiniz egzersizler daha çok kalori harcamanıza ve hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Biberiyeyi bitki durumunda da kullanabilirsiniz. 1 litre suya bir avuç içi biberiye atın. Yaklaşık 15 dakika kendi sıcaklığında demledikten sonra süzerek gün boyu sıcak veya soğuk şekilde biberiye çayı için. Böylece metabolizmanızı ve kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Bu çayı günde 1 fincanın üzerinde kullanmamaya özen gösterin. Her ne kadar mucizevi özelliklere sahip bir bitki olsa da bu çayın da çeşitli yan etkileri bulunuyor.

Biberiyenin Faydaları

Biberiye aynı zamanda dermotolojide kullanılan etkili bir temizlik ürünüdür. Antibakteriyel ürünlerden daha fazla mikrop kırıcı özelliğe sahiptir. Bu bitkinin yağı cilt bakımında da kullanılır.

Çayı sindirim sistemine faydalı olsa da ciddi alerjik reaksiyonlara ve sara krizlerine yol açabilmektedir. Bu nedenle kullanırken dikkat edilmesi gereken bir üründür.

Not: Bitkisel ürünlerin ekstraktını alırken lütfen sağlık bakanlığı tarafından onay almış firmaları tercih edin. Biz herhangi bir firmanın reklamını yapmıyor ve bu nedenle bir ürün önermiyoruz ancak bu tarz zayıflama ürünleri insan hayatı için büyük riskler taşımaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca doğal yollardan ihtiyaçlarınızı gidermeye çalışmanızı tavsiye ederiz.

Yazar Hakkında

Hatice Demir

Diyet söz konusu olunca deneyimlerinin yanı sıra bilgisi ile de ön plana çıkan bir zatı muhtereme.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.