Obezite

Biberiye ile zayıflama

Yazan diyetteyim

Biberiye uzun yıllardan beri bir baharat ve önemli bir tıbbi bitki şeklinde kullanılmaktadır. Almanya’da sindirim sistemini süratlendirici olarak biberiyeye başvurulmaktadır. Nestle Araştırma Merkezinin fareler üstünde yaptığı bir incelemeye göre biberiyenin kilo alımını engellediği meydana çıkmıştır. Lipaz, bedenin yağları kıran enzimidir. Biberiye içerisinde bulunan etkin maddeler vücuttaki lipaz enzimini aktive ederek yağ hücrelerinin yakılmasını sağlar.
Biberiyeyi direk bitki halinde kullanabileceğiniz gibi piyasada bulunan biberiye ekstraktlarını da satın alabilirsiniz. Biberiye ekstraktını şu şekilde kullanınız:


Her gün 3 defa 400 mg biberiye ekstraktı tableti alın. Bu sayede gün boyu aç olmama hissi hissedeceksiniz. Her gün dengeli, düşük kalorili, yüksek protein içeren bir beslenme modeli uygulayın. Öğünlerinizi zamanında yer, her gün biberiye tableti alırsanız fark edeceksiniz ki her vaktinden daha az yiyorsunuz. Dolayısıyla daha az kalori alımı sağlayacaksınız. Bu işlemlerin yanı sıra haftada en az 4 kez olmak üzere en az 30 dakika egzersiz yapın.
Yeterli ve daha az yemeyle beraber gerçekleştireceğiniz egzersizler daha çok kalori harcamanıza ve hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Biberiyeyi bitki durumunda da kullanabilirsiniz. 1 litre suya bir avuç içi biberiye atın. Yaklaşık 15 dakika kendi sıcaklığında demledikten sonra süzerek gün boyu sıcak veya soğuk şekilde biberiye çayı için. Böylece metabolizmanızı ve kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

Biberiyenin Diğer Faydaları

Biberiye dermotolojide etkili bir temizlik ürünüdür. Antibakteriyel ürünlerden daha fazla mikrop kırıcı özelliğe sahiptir. Biberiye yağı cilt bakımında kullanılır. Çayı sindirim sistemine faydalı olsa da ciddi alerjik reaksiyonlara ve sara krizlerine yol açabilmektedir. Bu nedenle kullanırken dikkat edilmesi gereken bir üründür.

Not: Biberiye ekstraktı alırken lütfen sağlık bakanlığı tarafından onay almış firmaları tercih edin. Biz herhangi bir firmanın reklamını yapmıyor ve bu nedenle bir ürün önermiyoruz ancak bu tarz zayıflama ürünleri insan hayatı için büyük riskler taşımaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca doğal yollardan ihtiyaçlarınızı gidermeye çalışmanızı tavsiye ederiz.

Yazar Hakkında

diyetteyim

Yorum Yap