Obezite

Acai Berry (Acai Üzümü) İle Zayıflama

Yazan diyetteyim

Ülkemizde yüzlerce tür meyve yetişmektedir. Hepsinin de bünyesinde insan açısından lüzumlu vitaminler mevcuttur. Coğrafik koşulların detaylılığı ve yeterliliği yardımıyla ülkemizde yetişen çoğu meyveye basitçe ulaşabiliyoruz. Ancak ülkemizde yetişmeyen de çok farklı meyveler bulunmaktadır. Genellikle sağlığımız amacıyla yıllardır çabaladığımız kilo sorunu ile tek başına bile baş edebilen meyvelerin bulunmakta olduğunu yayınlanmış bilimsel yayınlardan da görebiliyoruz. Bu anlatılan meyvelerden son aylarda ismini sıkça duyduğumuz acai berry meyvesinin insan vücuduna faydalı birçok özelliği bulunmaktadır.


Acai berry meyvesi acai denilen bir palmiye çeşidinde yetişir. Güney Amerika bölümünde sıkça görülmektedir. Piyasada acai çileği de denilen bu meyve iri kara üzüme benzer. İnsan için faydaları da saymakla bitmez. Genel olarak acai berry çileği zayıflatma yönüyle bilhassa bayanların ilgisini çekmekte. Acai berry meyvesinin en mühim özelliği güçlü antioksidan olmasıdır. Acai Berry bu özelliği yardımıyla bireylerin bedeninde biriken toksik maddeleri dışarı atarak metabolizma hızını yükseltmekte ve bundan ötürü yağ yakımını hızlandırarak zayıflamayı kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca acai berry meyvesinin lif seviyesi yüksek olduğundan uzun vakit aç olmama hissi de vermektedir. Bu aç olmama yardımıyla eski çok yeme alışkanlığınız bitecek, gün içerisinde lüzumsuz abur cuburlara yer vermeyecek ve böylelikle kolaylıkla zayıflayacaksınız. Dünyanın en yararlı yiyeceği olarak ilan edilmiş acai berry meyvesi içerdiği zarar vermeyen şekerle şeker hastaları , tansiyon hastaları ve kolesterol hastaları amacıyla bir ilaç görevindedir. Acai bedenin şeker dengesini düzenler.

Acai meyvesinin bitmek bilmeyen yararları arasında bir de omega 3 asitlerini içermesi de bulunmaktadır. Genellikle beyin gelişimi amacıyla mühim yer tutan omega maddesi acai meyvesinde de yer alarak size omega tüketebileceğiniz bir seçenek oluşturmaktadır.
Acai meyvesinin ülkemizde yetişmemesinden ötürü bu meyve natural yolla
rla kapsül durumuna getirilmiştir. Sonuç olarak acai berry meyvesi dünyanın tüm ülkelerine ulaştırılarak faydalarından yararlanılması olası duruma gelmiştir. Acai berry meyvesinden her gün derli toplu olarak aç karnına bir kapsül alarak zayıflamak olası. Kilo vermek isteyen bireylerin yanı sıra detoks hedefli toksinlerden kurtulmak isteyenler de günde bir tablet ile hem vitamin ihtiyacını karşılayabilir hem de vücutlarını zararlı maddelerden kurtarabilirler.

Yazar Hakkında

diyetteyim

Yorum Yap